SDA_NYSA_01
    SDA_NYSA_13
    SDA_NYSA_14

Ubezpieczenie 2020/2021

W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi obowiązku ubezpieczenia architektów IARP informuje:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy architekt, który jest aktywnym członkiem IARP tj. został wpisany na listę architektów w okręgowej izbie architektów, musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Przerwa w wykonywaniu czynności zawodowych w wyniku epidemii koronawirusa, nie zwalnia z ustawowego obowiązku ubezpieczenia.

Zwolnienie z tego obowiązku następuje tylko w przypadku skreślenia z listy architektów, lub zawieszenia swojego członkostwa przez architekta.

Dlaczego wznowienie ubezpieczenia w terminie jest tak ważne?

Ponieważ z perspektywy odpowiedzialności cywilnej kluczowy jest czas osobiście wykonywanych czynności projektowych oraz pełnienia nadzoru autorskiego. Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony.
To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej oraz z możliwością nałożenia kary
przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W extranecie IARP udostępniony został elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2020/2021.

Wniosek należy złożyć nie później, niż do 14 kwietnia.

OC pracowni o połowę tańsze

Architekci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zawrzeć dodatkową polisę OC pracowni z 50% rabatem, ale tylko do sumy 500 tys. zł. Dodatkowo otrzymają 15% zniżki na OC obowiązkowe. Z oferty promocyjnej można skorzystać wyłącznie przy składaniu wniosku obowiązkowego OC.

Zaloguj się do systemu IARP >>

Jak poprawnie złożyć wniosek obowiązkowego OC

Aby skutecznie wznowić polisę trzeba wykonać 5 prostych kroków:

Zaloguj się na swoje konto w systemie IARP – login to zawsze numer przynależności do Izby.

1. Wybierz zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2020/2021”.
  2. Wypełnij wniosek o Obowiązkowe OC i, jeśli chcesz, wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk w tym o ubezpieczenie OC pracowni architektonicznej na promocyjnych warunkach.
  3. Jeśli wniosek został złożony poprawnie, w systemie wyświetli się komunikat wraz z numerem konta, na które w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  4. Po zaksięgowaniu składki lub raty w systemie, po 3 dniach dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Zaloguj się do systemu IARP >>

W razie pytań zawsze można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod numerem 22 646 42 42.

Egzamin letni odwołany!!

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju związaną z Koronawirusem,

egzaminy sesji letniej zostają odwołane.

Uchwała nr 1/2020

Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Izby Architektów RP

z dnia 24 marca 2020 r.

w sprawie odwołania sesji letniej egzaminów na uprawnienia budowlane

w specjalności architektonicznej

uchwała - pobierz

Informacja Prawna nr 1/2020

W zakładce Pomoc Prawna została umieszczona nowa informacja prawna.

Głosowanie!!!

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy delegaci

W związku z zagrożeniem epidemicznym Krajowa Rada Izby Architektów RP podjęła uchwałę rekomendującą zmianę formy przeprowadzenia tegorocznych Sprawozdawczych Zjazdów Okręgowych z posiedzeń na zjazdy z wykorzystaniem elektronicznego systemu członkowskiego. W tym celu został przygotowany w systemie członkowskim moduł do głosowań nad uchwałami w tym sprawozdaniami organów Okręgowych Izb Architektów. KRIA umieściła w systemie członkowskim uchwały i materiały przesłanie przez OIA.

Prosimy delegatów na Zjazdy Okręgowe (oraz wszystkich członków OPOIA, LUOIA, WMOIA) o przystąpienie do głosowania.

Głosowanie rozpoczęło się w dniu dzisiejszym i trwać będzie do 28 marca do godziny 20:00. Po tym czasie nie będzie już możliwości oddawania głosów.

Instrukcja głosowania

Z koleżeńskim pozdrowieniem
Krajowa Rada IARP

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zjazdu w formie korespondencyjnej

Szanowni Państwo,

Kolezanki i Koledzy Architekci,

w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2,

oraz pismem Przewodniczącego Opolskiej Okręgowej Rady Izby Architektów Jakuba Tomiczka z dn. 12.03.2020

i uchwały podjętej przez Opolską Okręgową Radę Izby Architektów nr 01/R/2020 z dnia 18.03.2020 r.

mając na uwadze konieczność minimalizacji ryzyka związanego z rozprzestrzenieniem się choroby COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych,

Rada Opolskiej Okręgowej Izby Architektów RP podjęła decyzję o przeprowadzeniu Zjazdu w formie korespondencyjnej,

w ramach którego przedstawiony Zjazdowi zostanie maksymalny zakres uchwał, do głosowania w trybie elektronicznym.

Głosowanie odbędzie się w terminie od 21.03.2020 r. do 28.03.2020. Prosimy o zalogowanie się w tym terminie do systemu członkowskiego i dokonac głosowania.

W związku z powyzszym przesyłamy w załączeniu stosowne dokumenty w tym sprawozdanie Okręgowej Komisji Rewizyjnej

i zachęcamy do zapoznania się z instrukcją głosowania stanowiącą załącznik do Uchwały KRIA nr O-012-V-2020 z dnia 17 marca 2020 r.

Z poważaniem,

arch. Jakub Tomiczek