SDA_NYSA_01

Szkolenie - Prawo Budowlane

Szanowni Państwo,

Kolezanki i Koledzy Architekci,

Otrzymaliśmy informację o mozliwości skorzystania ze szkolenia w formie webinara „Prawo budowlane – najnowsze zmiany”. Szczegóły przesyłamy poniżej.

Dodatkowo uprzejmie informuję, iż Opolska Okręgowa Rada Izby Architektów podjęła na posiedzeniu w dniu 20 maja br. działania dotyczące organizacji szkolenie nt. najnowszych zmian Prawa budowlanego.

W najblizszych tygodniach równiez prześlemy informacje o formie takiego szkolenia.

Egzamin letni 2020 - nowy termin

W związku z odwołaniem wyznaczonego na dzień 05 czerwca 2020 r. terminu letniej sesji egzaminów na uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej z powodu zagrożenia epidemicznego, Krajowa Komisja Kwalifikacyjna Izby Architektów RP wyznacza nowy termin letniej sesji egzaminacyjnej na dzień 11 września 2020 r. o godzinie 10.00 – część pisemna egzaminu.

załącznik 1 - pobierz

załącznik 2 - pobierz

życzenia 2020

Ubezpieczenie 2020/2021

W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi obowiązku ubezpieczenia architektów IARP informuje:

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każdy architekt, który jest aktywnym członkiem IARP tj. został wpisany na listę architektów w okręgowej izbie architektów, musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Przerwa w wykonywaniu czynności zawodowych w wyniku epidemii koronawirusa, nie zwalnia z ustawowego obowiązku ubezpieczenia.

Zwolnienie z tego obowiązku następuje tylko w przypadku skreślenia z listy architektów, lub zawieszenia swojego członkostwa przez architekta.

Dlaczego wznowienie ubezpieczenia w terminie jest tak ważne?

Ponieważ z perspektywy odpowiedzialności cywilnej kluczowy jest czas osobiście wykonywanych czynności projektowych oraz pełnienia nadzoru autorskiego. Nawet jednodniowa przerwa w ubezpieczeniu oznacza utratę ochrony.
To z kolei wiąże się z ryzykiem pełnej odpowiedzialności, także majątkowej oraz z możliwością nałożenia kary
przez Komisję Nadzoru Finansowego.

W extranecie IARP udostępniony został elektroniczny wniosek umożliwiający wznowienie obowiązkowej polisy OC na rok ubezpieczeniowy 2020/2021.

Wniosek należy złożyć nie później, niż do 14 kwietnia.

OC pracowni o połowę tańsze

Architekci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą zawrzeć dodatkową polisę OC pracowni z 50% rabatem, ale tylko do sumy 500 tys. zł. Dodatkowo otrzymają 15% zniżki na OC obowiązkowe. Z oferty promocyjnej można skorzystać wyłącznie przy składaniu wniosku obowiązkowego OC.

Zaloguj się do systemu IARP >>

Jak poprawnie złożyć wniosek obowiązkowego OC

Aby skutecznie wznowić polisę trzeba wykonać 5 prostych kroków:

Zaloguj się na swoje konto w systemie IARP – login to zawsze numer przynależności do Izby.

1. Wybierz zakładkę „Ubezpieczenia” i następnie „Obowiązkowe OC 2020/2021”.
  2. Wypełnij wniosek o Obowiązkowe OC i, jeśli chcesz, wnioski dotyczące dodatkowych ryzyk w tym o ubezpieczenie OC pracowni architektonicznej na promocyjnych warunkach.
  3. Jeśli wniosek został złożony poprawnie, w systemie wyświetli się komunikat wraz z numerem konta, na które w ciągu 10 dni należy przelać płatność.
  4. Po zaksięgowaniu składki lub raty w systemie, po 3 dniach dostępna będzie polisa potwierdzająca zawarcie ubezpieczenia OC.

Zaloguj się do systemu IARP >>

W razie pytań zawsze można skontaktować się z firmą iExpert.pl pod numerem 22 646 42 42.

Egzamin letni odwołany!!

Ze względu na zaistniałą sytuację w kraju związaną z Koronawirusem,

egzaminy sesji letniej zostają odwołane.

Uchwała nr 1/2020

Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Izby Architektów RP

z dnia 24 marca 2020 r.

w sprawie odwołania sesji letniej egzaminów na uprawnienia budowlane