SDA_NYSA_01
    SDA_NYSA_14

Wycieczka do Barcelony

Koleżanki i Koledzy Architekci,

w najbliższych tygodniach organizowana jest wycieczka do Barcelony w terminie 23 – 26 października 2019.

Zwolniły się dwa miejsca dlatego mamy pytanie czy ktoś z Państwa dysponuje czasem i chciałby skorzystać z wyjazdu.

Koszt wycieczki dla Członka OPOIA to: 1 200 zł

natomiast dla osoby towarzyszącej 1 800 zł.

W powyższej kwocie zawarto:

- noclegi (3 noclegi w pokojach 4 osobowych z łazienkami i śniadaniem)

- przelot do/z Wrocław – Barcelona

- transfer autobusem do/z Wrocławia, transfer do/z lotnisko w Barcelonie

- ubezpieczenie MKL

- wejście do Pawilon Barceloński Mies van der Rohe

Jakub Tomiczek

Opolska Okręgowa Izba Architektów RP

Biuro

ul. Krakowska 37 pok. 606, 45-018 Opole

tel. 77 453 22 98

Szkolenie Wymagania sanitarnohigieniczne i bhp obiektów hotelowych

Koleżanki i Koledzy Architekci,

w imieniu Opolskiej Okręgowej Rady Izby Architektów serdecznie zapraszamy na szkolenie

nt. "Wymagania sanitarnohigieniczne i bhp obiektów hotelowych"

Szkolenie odbędzie się w dniu 15 października 2019  r.

Zapraszamy od godz. 15:30 – rejestracja uczestników i drobny poczęstunek

godz. 16:00 – 19:00 szkolenie

Tematem szkolenia będzie omówienie zagadnień sanitarnohigienicznych i bhp w obiektach hotelowych

wynikających z przepisów prawa i  dobrej praktyki projektowej.

Prowadząca Pani Katarzyna Rapacz (architekt, rzeczoznawca) postara się wskazać drogę jak nie zabłądzić w przepisach prawa a paragrafy traktować jako drogowskaz

do sukcesu projektowego polegającego na odbiorze "bez uwag".

W toku szkolenia zostaną omówione:

1. Warunki techniczne i ogólne przepisy BHP, w zakresie wymaganej wysokości, zagłębienia poziomu podłogi względem otaczającego terenu, dostępu do światła dziennego;

2. Wymagania dla stałych stanowisk pracy;

3. Wymagania  dla usługi gastronomicznej realizowanej  w hotelu: restauracji, kuchni śniadań, baru;

4. Wymagania dla usługi odnowy biologicznej: siłownia, sauna i basen;

W szkoleniu zostaną wykorzystane przykłady projektowe, schematy rysunkowe.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrowanie udziału poprzez platformę szkoleniowa na stronie Izby Architektów RP, do której każdy z Państwa posiada dostęp (analogicznie do zaświadczeń o przynależności do izby) – dla ułatwienia podgląd w załączeniu. Taka forma rejestracji jest zalecana przez IA RP.

arch. Michał Szkudlarski

Skarbnik OPOIA

Opolska Okręgowa Izba Architektów RP

Biuro

ul. Krakowska 37 pok. 606, 45-018 Opole

tel. 77 453 22 98

SHARE TALKS Kraków 2019

Wizjonerskie podejście do przyszłości architektury!

SHARE TALKS Kraków 2019, których tematem jest "Przyszłość architektury", odbędą się 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" w Krakowie. W tym roku tematem będzie problemprzyszłości architektury. Zaprezentujemy wykłady prelegentów z wielu krajów. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk PięknychKrakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IARP Kraków, SARP Kraków, IARP Katowice i SARP Katowice.

W ramach europejskiego programu SHARE Architects 2019, podczas SHARE TALKS Kraków 2019 odbędą się wykłady międzynarodowych architektów, a także debaty na temat „Przyszłość architektury”. Podczas wydarzenia odbędzie się również premiera książki"Projektowanie profilu architekta przyszłości".

Rejestracja na konferencję jest już dostępna pod adresem:

Szkolenie - Hydroizolacje

Koleżanki i Koledzy Architekci,

w imieniu Opolskiej Okręgowej Rady Izby Architektów RP zapraszam na szkolenie nt. Hydroizolacje w budownictwie

Szkolenie odbędzie się w dniu 17.09.2019 r.

miejsce szkolenia - Opole ul. Szpitalna 13

Prosimy o zgłaszanie swojego udziału poprzez platformę szkoleniową lub mailowo do biura OPOIA w terminie do dnia 13.09.2019.

Z koleżeńskim pozdrowieniem,

Szkolenie - Phonotherm 200

Koleżanki i Koledzy Architekci,

Szkolenie odbędzie się w dniu 17.09.2019 r.

Koleżanki i Koledzy Architekci,

w dniu 17 października odbędzie się szkolenie organizowane przez firmę AL-LAND w Gościńcu Marysieńka, który mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego 41, 45-001 Opole.

Architekci też są mile widziani, należy potwierdzić chęć uczestnictwa szkolenia mailowo do 01.10. 2019 na adres podany w załączniku.

Szczegóły dotyczące szkolenia poniżej.

Michał Szkudlarski

Skarbnik OPORIA

"Nasza firma jest producentem poszerzeń pod progi drzwiowe, ramy okienne, HST, z materiału Phonotherm 200 (w naszym kraju funkcjonującego również pod nazwą Purenit). Pod dany profil wykonujemy poszerzenia na dowolną wysokość i dowolną długość. Więcej na www.al-land.com.pl

W dniu 17.10 organizujemy szkolenie dla projektantów, kierowników budowy, generalnych wykonawców, które to szkolenie poprowadzą przedstawiciele firmy BOSIG GmbH z Niemiec – producenta Phonotherm 200.

Szkolenie odbędzie się w Gościńcu Marysieńka, który mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego 41, 45-001 Opole.

Plan szkolenia 17.10.2019

g. 12.00 -  rozpoczęcie szkolenia, przywitanie przybyłych

g. 12.10 - prezentacja materiału Phonotherm 200 – dane techniczne, charakterystyka produktu, wytyczne dot. obróbki, przykłady zastosowania

g. 13.10 – 13.30 – pytania do prowadzących od osób uczestniczących w szkoleniu

g. 14.00 - obiad

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc proszę o potwierdzenie udziału w szkoleniu do dnia 01.10.2019 na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Dyrektor Sławomir Jakubowski

AL-LAND Opole - producent poszerzeń pod progi, ramy, HST